Czym jest leasing?

Leasing to najbardziej popularna forma finansowania naszych samochodów. Leasing jest obecnie coraz częściej wybieranym sposobem zakupu auta, zarówno przez firmy jak i osoby prywatne.

Czym jest leasing?

Leasing to z reguły umowa, w ramach której właściciel samochodu oddaje go do używania komuś innemu (leasingobiorcy), a następnie otrzymuje należność od tego ostatniego. Umowa leasingowa może być stosunkiem bezterminowym lub okresowym. W pierwszym przypadku całość opłat leasingowych jest płacona w czasie, natomiast w drugim – na koniec umowy.

Dlaczego warto?

Warto wziąć auto w leasing, ponieważ jest to bardzo atrakcyjna forma finansowania. Możemy w ten sposób zdecydować się na samochód marki, która jest poza naszym zasięgiem cenowym, a przy tym nie ponosimy ryzyka utraty wartości rezydualnej pojazdu. Warto też podkreślić, że umowa leasingowa jest elastyczna i można ją dostosować do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Leasing zwrotny

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także leasing zwrotny, czyli taki, w ramach którego możemy po określonym czasie odkupić samochód od leasingodawcy. Jest to bardzo atrakcyjna propozycja dla osób, które nie chcą całkowicie rezygnować z możliwości posiadania własnego auta.