Ile mogą kosztować samochody kempingowe?

Caravaning to nie tanie hobby, ani także zazwyczaj nie jest to sposób na tanie wczasy. Wyjazd dobrze urządzonym, odpowiednim oraz pewnym kamperem czy zestawem z przyczepą kosztuje wielokrotnie więcej, aniżeli pobyt w rzeczywiście doskonałym hotelu ze wszystkimi atrakcjami! Niewątpliwie, dużo rzeczy da się zrobić taniej – np. można osobiście stworzyć kampera, korzystać z noclegów na dziko – jednak to potrzebuje multum czasu oraz zaangażowania. Dość dobrym wyjściem, aby zobaczyć, czy owa metoda relaksu jest dla nas, jest wypożyczenie kampera czy przyczepy.

Samochody kempingowe – nowe lub wykorzystywane?

Jak kupować kampera? Niestety, jego zakup to duże przedsięwzięcie pieniężne. Choćby proste, jednak nowe samochody kempingowe kosztują co najmniej 100 tys. zł, chociaż ceny z zasady są zdecydowanie większe. Przynajmniej wtedy, gdy ma to być niezwykle wygodny model. Poza tymże nie wolno zapomnieć o czasie czekania na otrzymanie samochodu. Jeśli klient zamawia kampera, wielokrotnie na jego odbiór zaczekać musi choćby rok. Więc zamówić należy go ze sporym wyprzedzeniem.

Czy potrzebuję określone pozwolenia by prowadzić kamper?

Pomimo, iż kampery mogą być rzeczywiście duże, to by usiąść za jego kierownicą oraz legalnie prowadzić po drogach Europy starczy tylko europejskie prawo jazdy kat. B. Większość kamperów ma odpowiednią masę całkowitą (DMC) do 3,5 tony, więc właśnie tyle na ile pozwoli prowadzić samochody własne tradycyjne prawo jazdy. Pamiętajmy, iż nie jest to natomiast zwykły pojazd, jedynie duży choćby na ponad 7 metrów oraz wysoki na ponad 3 metry samochód, jaki może nie pomieścić się wszędzie tam gdzie my czy własna nawigacja zaplanowaliśmy. https://cargo-group.pl/