Jak przygotować miejsce pod basen ogrodowy Bestway?

Rozkładany basen ogrodowy Bestway można kupić za dość niewielkie pieniądze. Cena sprzedaży zależy oczywiście od wielkości basenu. Im większe baseny, tym rzecz jasna droższe. Po zakupie basenu ogrodowego trzeba go rozłożyć. Nigdy jednak nie powinno się tego robić bez wcześniejszego przygotowania podłoża pod basenem. Jak je przygotować?

Wyznaczenie i oczyszczenie miejsca

Na początku należy wybrać miejsce, w którym ma stanąć basen ogrodowy Bestway. Wskazane jest miejsce nasłonecznione, bowiem w takim woda będzie nagrzewać się szybciej. W miarę możliwości nie powinno być nad basenem żadnych drzew ani zadaszeń, z których woda opadowa mogłaby wpływać do środka, może to bowiem przyczynić się do szybkiego zabrudzenia wody w basenie.

Miejsce, w którym ma stanąć basen koniecznie trzeba dokładnie oczyścić z kamieni, szkła, gałązek i wszelkich ostrych elementów. Warto mieć świadomość, że po napełnieniu basenu wodą, będzie ona naciskać na dno ze znaczną siłą. Jeśli pod dnem pozostaną jakieś kamienie lub inne ostrze rzeczy, istnieje spore ryzyko, że dno w tym miejscu się rozedrze.

Jeśli to konieczne, miejsce trzeba wypoziomować

Woda w basenie powinna równomiernie rozkładać się w środku. Aby tak było, dno pod basenem musi być idealnie poziome. Jeśli grunt nie zachowuje poziomu, woda po napełnianiu basenu bardziej będzie naciskać na jedną jego stronę. Takiego basenu nie da się napełnić do maksymalnych poziomów, co więcej, nacisk wody tylko na cześć ścian basenu może doprowadzić do jego zniszczenia. Zawsze więc warto przed rozłożeniem basenu wziąć poziomice i upewnić się, że grunt pod basenem jest idealnie poziomy. Jeśli nie jest – wystarczy w to miejsce wysypać piasek, wyrównać i wypoziomować.

Aby zminimalizować ryzyko rozdarcia się dna basenu, dobrze jest pod basen coś podłożyć, choćby plandekę lub wykładzinę. Dopiero potem na takiej podkładce rozkładać dno basenu. To zminimalizuje ryzyko rozdarcia się dna basenu o – na przykład – pozostawione pod dnem kamienie i inne ostre rzeczy.