Jak wybrać zagęszczarkę budowlaną?

Maszyny, które powszechnie wykorzystuje się w pracach budowlanych do utwardzania, zagęszczania podłoża to zagęszczarki budowlane. Są wielozadaniowymi maszynami, niektóre z nich mogą stanowić naprawdę świetną alternatywę dla walca. Podpowiadamy, jakie parametry powinny decydować przy wyborze tego urządzenia. Skąd wziąć zagęszczarkę?

Jak wybrać zagęszczarkę budowlaną?

Istotnym parametrem zagęszczarek jest waga podawana w kilogramach. Im większa, tym lepsze efekty, jednak przy wyborze zagęszczarek ręcznych warto dobrze zastanowić się nad wyborem cięższego sprzętu, aby manewrowanie nie sprawiało problemów. Producenci podają także wymiary płyty roboczej. Zagęszczarki budowlane z większymi płytami uczynią pracę efektywniejszą w krótszym czasie. O wydajnej pracy decyduje też pojemność silnika. Układ wibracyjny napędzany jest silnikiem o różnej mocy. Na komfort pracy przekłada się głównie tryb ich pracy. Wyższa wartość częstotliwości wibracji pozwoli na szybszą pracę. Podczas głębszych ubijań warto zwrócić uwagę na parametr głębokości zagęszczania, informujący o głębokości z efektem ubicia powierzchni podczas jednorazowego przejazdu maszyną. Chcąc oszczędzić czas, jest to także istotna kwestia.  Zagęszczarki budowlane dwukierunkowe (ubijaki rewersyjne, zagęszczarki z biegiem wstecznym) pozwalają na łatwe manewry cofania z trudno dostępnych terenów. Podczas zakupu zagęszczarki trzeba pomyśleć o jej późniejszym przechowywaniu. Modele o zwartych konstrukcjach, ze składanymi uchwytami z pewnością ułatwią to zadanie.

Skąd wziąć zagęszczarkę?

Koszt profesjonalnego sprzętu jest niemały. Zagęszczarki budowlane mogą kosztować zbyt dużo, zwłaszcza dla jednorazowego użytku. Wówczas korzystniejszym rozwiązaniem jest wypożyczenie zagęszczarki na odpowiedni, potrzebny do przeprowadzenia prac budowlanych okres. Uniwersalne zastosowanie zagęszczarek sprawia, że nawet duże koszty zakupu zagęszczarki będą opłacalną inwestycją. Znając wskazówki, czym sugerować się przy zakupie zagęszczarki budowlanej, zakupu można dokonać zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym.