Kancelaria prawna w Warszawie

Źródło: https://adwokatdrejewicz.pl/

Czym charakteryzuje się dobra kancelaria prawna w Warszawie?

Dobra kancelaria prawna w Warszawie to coś więcej niż miejsce wykonywania zawodu przez prawnika oraz jego biuro – jak podaje definicja. Przepisy nie regulują kompleksowo samego świadczenia usług pomocy prawnej. Nie jest ściśle określone kto, kiedy, w jakich warunkach i w jakim zakresie może zapewniać pomoc prawną. Warto wiedzieć, że prowadzenie kancelarii przez magistra prawa jest wprawdzie dozwolone, ale nie obowiązują go zasady etyki zawodowej, tak jak prawników z uprawnieniami, którzy są osobami zaufania publicznego. Dlatego dobra kancelaria prawna oferuje usługi prawników specjalizujących się w różnych obszarach prawa, którzy mają odpowiednie uprawnienia, czyli są adwokatami czy radcami prawnymi.

W naszej kancelarii prawnej nie tylko postaramy się przedstawić Ci rozwiązanie sprawy, ale także doradzimy w zakresie twoich praw i obowiązków prawnych. Możemy też reprezentować Cię przed sądami i innymi organami. Pomagamy też w różnorodnych sprawach biznesowych.

Zakres działalności kancelarii

Kancelarie prawne pomagają zwykle w bardzo szerokim zakresie spraw. Jeśli nie bardzo wiesz, która z dziedzin prawa obejmuje twoją sprawę, zapoznamy się z nią i podpowiemy, jak najlepiej się nią zająć. Nasza kancelaria specjalizuje się w wielu dziedzinach. Mamy duże doświadczenie na przykład w prowadzeniu spraw rodzinnych, a szczególnie rozwodowych. Każdą z nich analizujemy bardzo skrupulatnie i rzeczowo, jednocześnie z dużą dozą empatii, aby klient czuł się w tej trudnej sytuacji jak najbardziej komfortowo. Kolejną dziedziną jest prawo cywilne, które reguluje stosunki między podmiotami prawa cywilnego. Bardzo dużo spraw z tej dziedziny dotyczy nieruchomości. Możemy Ci pomóc w zniesieniu współwłasności czy ustanowieniu służebności, ale także w sprawach najmu czy odszkodowawczych. Problemy prawne mogą się zdarzyć również w pracy. Jeśli nie uda się ich rozwiązać polubownie, zwykle sprawa trafia do sądu. Możemy reprezentować w takich sprawach zarówno pracodawcę, jak i pracownika. Jednak, aby nie dopuścić do takiej sytuacji, warto już na samym początku współpracy odpowiednio przygotować umowy, regulaminy czy inne dokumenty związane z zatrudnieniem. Oferujemy pomoc również w zakresie opiniowaniu i sporządzaniu takich dokumentów.