Mitsubishi MR-J2S-100A

Źródło: https://centrumregeneracji.pl/

Jakie zalety posiada falownik Yaskawa V1000?

Falownik Yaskawa V1000 to jedno z urządzeń, które serwisujemy w Centrum Regeneracji. Profesjonalna naprawa tego przemiennika częstotliwości pozwala na przywrócenie go do stanu pełnej sprawności technicznej, niezależnie od rodzaju uszkodzeń. W serii tej występują modele zróżnicowane pod względem mocy, rodzaju zabezpieczeń czy innych parametrów, jednak w naszej firmie możemy sprawnie przeprowadzić liczne działania serwisowe. Zajmujemy się też sprzedażą falowników różnych marek, które można znaleźć w naszym sklepie internetowym. Należą do nich modele cenionych producentów z wielu popularnych serii, w tym Mitsubishi FR-D700, Omron J1000 i V1000, Sinamics V20 czy Siemens Micromaster.

Kompleksowe zastosowanie

Falowniki z tej rodziny to przemienniki częstotliwości ogólnego przeznaczenia. Z tego względu są bardzo uniwersalne i mogą wykonywać operacje zarówno podstawowe, jak i bardziej złożone. Urządzenia te sprawdzają się we współpracy z wrzecionami, podajnikami czy pompami, a także innymi systemami wymagającymi dużej prędkości obrotowej. Zakres zastosowań falowników Yaskawa znacząco podnosi prostota ich obsługi, zapewniana nawet mimo kompaktowych rozmiarów. Przemienniki częstotliwości cechują się wysoką mocą, a przy tym szybko wykrywają wszelkie zmiany prędkością i pozwalają na efektywny wzrost wydajności maszyny. Ich dodatkową zaletą jest możliwość skorzystania z opcjonalnego zasilania zewnętrznego, a także utrzymania przepływu danych i komunikacji w razie awarii.

Szybka instalacja i sprawna obsługa

Montaż falowników z tej serii odbywa się szybko i łatwo, co minimalizuje koszty i oszczędza cenny czas. Instalacja może się odbywać nawet na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, a konieczność złożonej konfiguracji jest zniwelowana poprzez wstępnie ustawione parametry. Wszystkie modele z serii V1000 są obsługiwane w identyczny sposób. Jako narzędzie wizualne służy oprogramowanie DriveWorksEZ, które wymaga jedynie przesuwania odpowiednich ikon do tworzenia unikalnych sekwencji i funkcji wykrywania oraz przenoszenia ich na falownik. Sama konfiguracja również odbywa się bardzo szybko ze względu na możliwość zastosowania bezśrubowego zacisku sterującego. W naszym Centrum Regeneracji naprawiamy też inne urządzenia, w tym serwo silniki.