Podstawowe rodzaje sejfów

Domownicy, którzy chcą zadbać o zgromadzone przez siebie mienie, pieniądze lub istotne dokumenty powinni zdecydować się na zamontowanie w domu wysokiej klasy sejfu. Ostateczna decyzja w tym zakresie musi być podjęta po dokładnych rozważaniach. Do wyboru są trzy podstawowe rodzaje sejfów: ścienne, wolnostojące oraz meblowe. Warto wybrać ten, który charakteryzuje się wysoką odpornością na ewentualne włamania i uszkodzenia mechaniczne. Tym samym użytkownicy mają pewność, że posłuży im przez wiele lat i skutecznie ochroni cenny dobytek.

Sejfy – na jaki rodzaj i zamek warto się zdecydować?

Popularne w dzisiejszych czasach są przede wszystkim sejfy ścienne, które mogą być z powodzeniem umieszczone w ścianie działowej domu. Oczywiście wszelkie prace związane z montażem muszą być wykonane precyzyjnie i z zachowaniem norm bezpieczeństwa. Odpowiadają za to wybitni profesjonaliści. Wyznaczenie miejsca na sejf ścienny odbywa się już na etapie budowy domu. Sejfy meblowe są montowane w dowolnie wybranym meblu, zależnie od indywidualnych upodobań domowników. Najbardziej uniwersalną propozycję jest sejf wolnostojący, który można umieścić wszędzie tam, gdzie ma się na to ochotę. Zazwyczaj są to prywatne gabinety. W sejfach zastosowanie znajdują:

  • zamki kluczowe,
  • zamki elektroniczne.

Te pierwsze są bardziej tradycyjne, choć nieco skomplikowane i wyróżniające się wysoką precyzją działania. Zamek elektroniczny jest zasilany na baterie i wykazują się sporym poziomem bezpieczeństwa, dlatego ludzie kupują je do nowocześnie projektowanych domów.