O czym musimy pamiętać decydując się na ozonowanie pomieszczeń?

Jeśli chodzi o ozonowanie Warszawa, to jest to procedura, która wymaga stosowania naprawdę wielu środków ochronnych oraz działań, które zapobiegają ewentualnym skutkom negatywnym. W związku z tym, gdy chcemy się zdecydować na ozonowanie Warszawa, to musimy na pewno zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów.

Przede wszystkim ozonowanie wykonywać powinny osoby przeszkolone, które dysponują odpowiednim zabezpieczeniem, jak  także urządzeniami pomiarowymi do badania samego poziomu stężenia ozonu w pomieszczeniu oraz jego odpowiedniego doboru. Co więcej, w pomieszczeniu, w którym przebiega sam zabieg ozonowania, nie mogą się znajdować ludzie, rośliny czy też zwierzęta. Jest to chyba jeden z najważniejszych aspektów.

Po zakończeniu odkażania pomieszczenie obowiązkowo musi być przewietrzona i to przez minimum trzydzieści minut. Najlepiej czas ten nieco wydłużyć. Przez następne cztery godziny po ozonowaniu do danego pomieszczenia nie powinno się wchodzić. Przed wejściem ponownym do pomieszczenia należy przeprowadzić wszelkie pomiary stężenia ozonu w powietrzu oraz musi być stwierdzona zgodność z określonymi wartościami w poszczególnych przepisach.

Generatory ozonu wyposażone powinny być w specjalne deozonatory. One w przeciągu kilku minut przetworzą ozon w tlen. Generatory ozonu nie są bardzo często przebadane pod kątem ich działania wobec wszelkich drobnoustrojów (szczególnie wirusów), a ich sama wydajność na tyle jest niska, że nie daje niestety gwarancji rozpływu powietrza. Warto dobrze zapoznać się z powyższymi instrukcjami, aby wszystko przebiegło szybko, sprawnie i jak najbardziej bezpiecznie.