Rekuperacja – zdrowsze powietrze w domu

Coraz bardziej popularne stają się te trendy w budownictwie, które pozwalają oszczędzać. Rekuperacja to zapewnia. Jest to wybór dla budynków pasywnych energetycznie i dla innych, jeśli ich właściciele chcą oszczędzać energię. Rozwiązanie to popularyzuje się nie tylko z tego powodu. Równie ważne jest, by mieć czyste powietrze w domu. Nawet w Gdańsku, niedaleko morza, zagadnienie to jest ważne.

Wentylacja, która spełnia swoje zadanie

Powietrze musi mieć dobrą jakość. Ma być świeże. Usługa Gdańsk rekuperacja to wybór gwarantujący idealnie działającą wentylację. Nawet gdy jakość powietrza za oknem jest bardzo dobra, ono niekoniecznie jest idealne w domu czy mieszkaniu. Musi być ciągła wymiana zużytego na nowe. Kto mieszka w centrum miasta, może nie chcieć otwierać okien ze względu na hałas. Różne są powody, by ich nie otwierać. Zapominanie o tym oznacza obniżenie jakości powietrza. Przy wentylacji mechanicznej i rekuperacji otwierać okna nie trzeba. Ponadto taka wentylacja daje lepsze rezultaty w ciągu dnia latem niż tradycyjna.

Powietrze wolne od zarazków i alergenów

Są osoby, które wiedzą, jak korzystać z tradycyjnej wentylacji, by dawało to dobre efekty. Nie przeszkadzają im bardzo też jej minusy. Jednak i wśród takich osób z miasta Gdańsk rekuperacja staje się popularna. Wraz ze świeżym powietrzem napływają do mieszkań alergeny, bakterie, inne zanieczyszczenia. Ten minus ma już duże znaczenie. Dotyczy nawet komfortowo położonych nieruchomości. Przy rekuperacji problem ten został wyeliminowany. Powietrze jest filtrowane.

Sprawna wymiana powietrza gwarantuje ładny jego zapach. Zapobiega pojawieniu się pleśni i grzybów. Dzięki filtrom jest ono też wolne od zarazków i toksyn.