Boxy dachowe – jak wybrać pojemnik do przewozu na dachu samochodu?

Przewóz rzeczy samochodem nie zawsze jest możliwy w bagażniku. Nawet, gdy zajmiemy miejsca siedzące, może się okazać, że miejsca brakuje. Wtedy z pomocą przychodzą rozwiązania alternatywne takie jak boxy dachowe. Pozwalają one na swobodny transport naszego bagażu na dachu samochodu. Jak dokonać tego zakupu w sposób rozsądny? W tym tekście odpowiadamy na to pytanie.

Czego można spodziewać się po boxach dachowych?

Typowy box dachowy jest wykonany z materiałów odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne. To oznacza, że bagaż nie zostanie zalany przez wodę, a do wnętrza nie przedostanie się nic, co mogłoby przynieść szkodę.

Tego rodzaju akcesoria montuje się szybko i sprawnie. Montaż może przebiegać beznarzędziowo. Istnieją różne sposoby mocowania. Do produktu zawsze dołączona jest instrukcja.

Ceny są zróżnicowane i zależą od wielu zmiennych. Najczęściej wybierane są boxy w kategorii poniżej 1000 zł. Droższe są wybierane w przypadku większych aut.

Jak wybierać boxy dachowe? Lista

Boxy dachowe wybiera się na podstawie ich parametrów. Wybierając warto mieć na uwadze kilka kwestii.

Trzeba sprawdzić pojemność, którą z reguły mierzy się w litrach. Wartość najczęściej mieści się w granicach 300 – 600 litrów.

Nie mniej istotna jest ładowność. Jeżeli chcemy przewieźć coś cięższego, idźmy w kierunku boxa z ładownością wyrażoną w dziesiątkach kilogramów.

Warto mieć na uwadze certyfikaty zapewniające o odporności na wstrząsy. Jeżeli jeździmy szybszym autem, ten czynnik będzie decydujący przy wyborze pojemnika na dach.